XGIMI
See offer
4,7 out of 5
★★★★★
★★★★★
47 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
Vibe One Battery Powered Mini 1080P Smart Portable Projector,Google TV with Licensed Netflix, Sound by JBL, Built-in Battery, Auto Focus Auto Keystone, HD Outdoor Movie Projector(Cloud Ash) VB-Cloud Ash
- Stylish, Eye-Catching Design: The modern design of Vibe One (Battery Powered) adds personality and style to any space. Pick the color that fits your style — classic, timeless grey or a retro, playful blue-yellow color combo. And with the in-box stickers, you can customize it your way.
- Built-In Battery That Keeps the Fun Going: With up to 1.2 hours of video playtime and 4 hours of music playtime on a single charge, Vibe One (Battery Powered) goes wherever you do. Seamlessly hop from room to room, or take it outdoors without worrying about a power supply.
- All-in-One Vibe Creator: More than just a smart portable projector — dual 3W JBL speakers powerfully play your favorite tunes, while Ambient Light Mode sets the perfect mood.
- Instant Setup, Seamless Projection: Effortless, automatic setup every time with Auto Keystone Correction and Auto Focus. Spend less time adjusting and more time enjoying your favorite movies and shows.
- Google TV with Licensed Netflix: Stream the latest Hollywood hits and must-watch shows in stunning 1080p directly from Vibe One (Battery Powered). With instant access to 400,000+ movies and TV episodes all in one place, endless entertainment is forever at your fingertips.
Similar products
| Brand | XGIMI |
|---|---|
| Recommended uses for product | Home Cinema |
| Special feature | Digital Zoom, Uninterrupted Auto Focus, Uninterrupted Auto Keystone |
| Connectivity technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Display resolution maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Display type | DLP |
| Product dimensions | 11.5L x 30.7W x 13.5H centimetres |
| Form factor | Portable |
| Mounting type | Tabletop Mount |
| Product Features | Digital Zoom, Uninterrupted Auto Focus, Uninterrupted Auto Keystone |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Type | DLP |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Brightness | 250 ISO Lumen |
| Colour | Cloud Ash |
| Wattage | 65 watts |
| Compatible Devices | Laptops, Smartphones, Gaming Consoles, Media Players, Blu-ray Players |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Maximum Throw Distance | 5.2 Metres |
| Maximum Image Size | 150 Inches |
| Voltage | 240 Volts |
| Hardware Connectivity | HDMI, USB |
| Minimum Throw Distance | 2.7 Metres |
| Minimum Image Size | 45 Inches |
| Video Encoding | H.264, H.265 |
| Brand Name | XGIMI |
| Antenna Location | Home Cinema |
| Box Contents | Power Plug*1, Remote Control(Bluetooth Remote Control x1, AAA Batteries x2), Special Edition Stickers Set*1, User Manual, Warranty Card*1 |
| Manufacturer | XGIMI |
| Product Warranty | 2 Years |
| Country of Origin | China |
| Best Sellers Rank | 3,386 in Electronics & Photo (See Top 100 in Electronics & Photo) 45 in Projectors |
| ASIN | B019W743XG |
| Customer Reviews | 4.7 4.7 out of 5 stars (47) 4.7 out of 5 stars |
| Item Dimensions L x W x H | 11.5L x 30.7W x 13.5H centimetres |
| Item Weight | 1.43 Kilograms |