VISSPL
See offer
5 out of 5
★★★★★
★★★★★
88 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
[Ultra-Thin & NetfIix Officially] Smart Mini Projector 4K, VISSPL Auto Focus & Keystone WiFi 6 & Bluetooth 30000 Lumen 1080P Full HD Portable Projector for Bedroom/Outdoor/Phone/iOS/Android(Silver)
- [Netflix Officially Licensed] Just open the box, plug it in, and start streaming. The VISSPL projector comes with Netflix officially licensed,so no black screen errors.That means more time watching, less time troubleshooting. Simply enjoy the shows you love with a truly immersive experience. Plus, our projector works with a range of built-in apps like YouTube and Prime Video, so all your favourites are just a click away.
- [Ultra-Portable Freedom, Anywhere Viewing] Just 5.5cm thin,this mini projector slips into any bag like a hardback book. The portable projector is built-in 360° adjustable stand, lets you project onto ceilings (bedtime movies), walls (spontaneous watch parties), or take it to the garden, dorm, or campsite. Your entertainment, anywhere you want it.
- [Set Up in Seconds &Auto Focus & Keystone] No complicated setup—just pure, instant enjoyment. Power on and the smart projector automatically sharpens the image (Auto Focus) and squares up the picture — even if you're projecting at an angle (Auto Keystone Correction). Just a perfectly aligned, crystal-clear image in under 10 seconds.
- [Vibrant Brightness & Native 1080P] Native 1080P keeps every detail sharp and clear. Experience vivid, bright visuals that bring your favourite scenes to life — perfect for those cosy movie nights when you want that big-screen feel without leaving home. Plus, the smart projector supports 4K input resolution, so you're future-ready when you upgrade your content.
- [Cinematic Sound & Next-Gen Connectivity] This 4K projector is equipped with Dolby Audio, bringing rich, room-filling sound. Connect with blazing speed and stability thanks to advanced Wi-Fi 6, or wirelessly stream high-quality audio to Bluetooth 5.2 speakers and headphones,giving you a truly immersive viewing journey.
Similar products
| Brand | VISSPL |
|---|---|
| Recommended uses for product | Bedroom, Camping, Cinema, Garden, Home Movie, Outdoor |
| Special feature | Auto Focus/Keystone, Built in Officially-Licensed APP, Cinematic Sound, Support Native 1080P and 4k, Ultra-Thin/360° adjustable stand See more |
| Connectivity technology | 3.5mm Jack, Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Display resolution maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Display type | LCD |
| Product dimensions | 17.6L x 5.7W x 17.7H centimetres |
| Form factor | Portable |
| Mounting type | Ceiling Mount / Tabletop Mount/ Wall Mount/Floor Mount |
| Product Features | Auto Focus/Keystone, Built in Officially-Licensed APP, Cinematic Sound, Support Native 1080P and 4k, Ultra-Thin/360° adjustable stand |
| Network Connectivity Technology | 3.5mm Jack, Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Type | LCD |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Ceiling Mount / Tabletop Mount/ Wall Mount/Floor Mount |
| Brightness | 30000 Lumen |
| Colour | Silver |
| Compatible Devices | Gaming Console, Laptop, Smartphone, Speaker, Television |
| Maximum Throw Distance | 5 Metres |
| Minimum Throw Distance | 1.7 |
| Picture Quality Enhancement Technology | 4K Support, Auto Focus, Auto Keystone Correction |
| Brand Name | VISSPL |
| Antenna Location | Bedroom, Camping, Cinema, Garden, Home Movie, Outdoor |
| Box Contents | A portable Mini Projector, HDMI Cable, Power Cord, Remote, User Manual |
| UPC | 769230655861 |
| Manufacturer | VISSPL |
| Unit Count | 1.0 count |
| Product Warranty | 2 |
| Country of Origin | China |
| Best Sellers Rank | 3,079 in Electronics & Photo (See Top 100 in Electronics & Photo) 41 in Projectors |
| ASIN | B0GWCNQN5F |
| Customer Reviews | 5.0 5.0 out of 5 stars (88) 5.0 out of 5 stars |
| Item Dimensions L x W x H | 17.6L x 5.7W x 17.7H centimetres |
| GTIN | 769230655861 |