NEBULA
See offer
4,3 out of 5
★★★★★
★★★★★
646 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
Capsule 3 Laser Projector, Upgraded with Google TV and Official Netflix, Mini Smart TV Projector with Wi-Fi, Outdoor Portable Projectors, Dolby Digital, 120-Inch Screen, 2.5H Built-In Battery Black
- Laser Engine to Illuminate Your World: Experience vibrant visuals with this laser projector, featuring a laser light source delivering 300 ANSI Lumens of brightness in 1080p HD, ensuring your images stay bright and clear.
- Travel Light, Project Big: At just 2 lb (900 g) and 90% smaller than others with similar brightness, NEBULA Capsule 3 Laser projects up to a 120-inch screen and easily slips into your bag for presentations or movie nights anywhere.
- Marathon Viewing Sessions: Watch a full 2.5-hour movie or listen to 8 hours of music on a single charge with Capsule 3 Laser, making it perfect for extended viewing. It supports PD charging, so you can easily use a power bank for convenient portable charging on the go.
- Get All the Content You Need: Elevate your entertainment with Google TV, Google Assistant, Google Cast, and officially-licensed Netflix.
- Sound That Surrounds: 8W Dolby Digital speakers fill the room with crisp, immersive audio, making every viewing a sonic delight with this Capsule 3 laser projector.
Similar products
Epson
Lifestudio Pop EF-61W Portable Smart Projector — 1080p, Sound by Bose, Google TV
- + Portable and easy to move
- + Full HD 1080p resolution
- + Sound by Bose for improved audio quality
- + Built-in Google TV for streaming and apps
- + Designed for indoor/outdoor use
★★★★★
★★★★★
4,2/5
—
7 reviews
See offer
| Brand | NEBULA |
|---|---|
| Product Dimensions | 8.3 x 8.3 x 16.7 cm; 898 g |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | D2426211 |
| Manufacturer | Anker |
| Series | D2426 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Portable |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Wattage | 8 watts |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 17.1 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries packed with equipment |
| Lithium Battery Weight | 5 Grams |
| Number Of Lithium Ion Cells | 3 |
| Item Weight | 898 g |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| ASIN | B0BDCQP6ZZ |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (646) 4.3 out of 5 stars |
| Best Sellers Rank | 5,230 in Electronics & Photo (See Top 100 in Electronics & Photo) 63 in Projectors |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 14 Nov. 2022 |