iSinbox
See offer
4,3 out of 5
★★★★★
★★★★★
235 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
[1500 ANSI/Auto Focus & Keystone/Built-in APPs] 4K Outdoor Projector with Wifi and Bluetooth, Smart Portable Proyector with Built in Apps YouTube/PrimeVideo & Dolby, Home Theater with HDR10+ Charcoal Gray
- [Smart TV Pro OS & 360° Rotatable Stand] The iSinbox smart outdoor projector with a 360° adjustable stand is equipped with the upgraded Smart Pro OS. Utilizing a cutting-edge smart chip derived from Silicon Valley technology, proyector eliminates the tedious and delayed operation of traditional operations. Its powerful processing combined with AI Pro optimization improves smoothness and stability by up to 60%. Movie projector enables instant app launch and seamless multitasking, with millisecond response times and an ad-free interface that far surpasses competitors.
- [Built-in Apps, No Need Extra Devices] Get instant access to YouTube, Prime Video, and Disney+ with our 4K smart projector, no external devices required. Stream over 1 million videos with one tap. Say goodbye to TV dongles and subscription fees and save over $300 per year with this 4K projector with WiFi and Bluetooth. With lifetime OS upgrades and regular security updates, your viewing experience stays fresh and secure.(Note: Hulu is integratedinto the Disney+ channel. To watch Hulu, please open Disney+.)
- [Stunning Visuals - 1500 ANSI | 4K & HDR10+ Support] This 1500 ANSI lumen projector boasts native 1080p resolution and advanced 4K HDR10+ support, ensuring sharp blacks and preserved details for stunning clarity. Our smart projector uses AI image enhancement for 98% NTSC cinema-grade color accuracy and features eye protection technology that reduces blue light for comfortable viewing, even during extended viewing. This makes it an ideal home mini projector for watching movies, playing games, or using outdoors at night.
- [Pro Dolby Audio & Bluetooth 5.3] The YG381 bluetooth projector features Dolby-certified HiFi stereo speakers and DTS decoding technology, bringing you an immersive cinematic sound experience. Enhanced eARC ensures lossless high-fidelity audio transmission for crystal-clear playback. Combined with the latest two-way Bluetooth 5.3 technology, it provides an ultra-stable wireless connection, allowing you to connect to external speakers or use the outdoor projector as a standalone Bluetooth speaker. With WiFi 6 (up to 9.6 Gbps connection speeds), this tv projector seamlessly connects with all major platforms for seamless screen mirroring, creating the ultimate home entertainment system.
- [Intelligent Auto-Adjustment for Perfect Viewing] No manual adjustments needed! Even when moving the outdoor projector to a new location, AI autofocus, 6D keystone correction, and automatic obstacle avoidance deliver crisp, clear, and perfectly aligned images in just 3 seconds. Whether ceiling-mounted, sideways, or moved to a new location, this smart projector instantly adapts to any surface while avoiding wall fixtures or furniture. A 50-100% digital zoom lets you adjust the screen size without moving the projector 4K.
- [Ultra-Portable Design & Adjustable Stand] This portable projector with stand features a rotatable stand for ultimate portability, stability, and the ability to rotate from wall-to-ceiling projection in seconds.Equipped with a universal M4 screw hole, this ceiling projector supports tripod, stand, or tabletop placement. The 1.35:1 throw ratio projects 39"-200" screens from short distances - perfect for bedroom movies, outdoor camping, or office use.
- [Reliable Service, Attention to Detail] This mini home theater projector comes with a 1-year free replacement and 3-year warranty, plus lifetime technical support with 24-hour response time. Note: The portable projector remote does not include batteries; please bring your own AAA batteries. If the remote is damaged or lost, please contact us for a replacement.
Similar products
Epson
Lifestudio Pop EF-61W Portable Smart Projector — 1080p, Sound by Bose, Google TV
- + Portable and easy to move
- + Full HD 1080p resolution
- + Sound by Bose for improved audio quality
- + Built-in Google TV for streaming and apps
- + Designed for indoor/outdoor use
★★★★★
★★★★★
4,2/5
—
7 reviews
See offer
| Brand | iSinbox |
|---|---|
| Recommended uses for product | Business, Education, Gaming, Home Cinema |
| Special feature | 4K Support Projector with Movin Smart Operating System, Al lmage Enhance & Eye Protect Mode; Eletric Focus and 4P/4D Keystone Correction, Bi-directional Bluetooth 5.3; Ultra-fast Wifi 6; Handheld Compact Design for Portable Use;, Handheld Compact Design for Portable Use;, Support Prime Video /YouTube See more |
| Connectivity technology | 3.5mm Jack, Bluetooth, HDMI, USB |
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Display resolution maximum | 3840 x 2160 |
| Display type | LED |
| Form factor | Portable |
| Mounting type | Tabletop Mount |
| Included components | AV Cable, HDMI Cable, Power Cord, Remote, User Manual |
| Product Features | 4K Support Projector with Movin Smart Operating System, Al lmage Enhance & Eye Protect Mode; Eletric Focus and 4P/4D Keystone Correction, Bi-directional Bluetooth 5.3; Ultra-fast Wifi 6; Handheld Compact Design for Portable Use;, Handheld Compact Design for Portable Use;, Support Prime Video /YouTube |
| Network Connectivity Technology | 3.5mm Jack, Bluetooth, HDMI, USB |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Display Resolution | 3840 x 2160 |
| Display Type | LED |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount |
| Brightness | 1200 Lumen |
| Colour | Charcoal Gray |
| Wattage | 80 watts |
| Compatible Devices | Laptop Game console, Smartphone, Television |
| Contrast Ratio | Hoch |
| Maximum Throw Distance | 5.2 Metres |
| Maximum Image Size | 200 Inches |
| Voltage | 240 Volts |
| Hardware Connectivity | 3.5mm Audio, Bluetooth, HDMI, USB |
| Minimum Throw Distance | 1.22 Metres |
| Vertical Keystone Correction | 30 Feet |
| Minimum Image Size | 39 Inches |
| Video Encoding | H.265 |
| Projector Maximum White Brightness | 1500 ANSI Lumens |
| Picture Quality Enhancement Technology | AI Pro |
| Brand Name | iSinbox |
| Antenna Location | Business, Education, Gaming, Home Cinema |
| Box Contents | AV Cable, HDMI Cable, Power Cord, Remote, User Manual |
| Model Name | YG381 |
| Model Number | YG381 |
| Manufacturer | iSinbox |
| Manufacturer Part Number | YG381 |
| Product Warranty | 1 year |
| Country of Origin | China |
| Best Sellers Rank | 10,520 in Electronics & Photo (See Top 100 in Electronics & Photo) 133 in Projectors |
| ASIN | B0F8NV2CD2 |
| Customer Reviews | 4.3 4.3 out of 5 stars (235) 4.3 out of 5 stars |
| Item Weight | 2.06 Kilograms |