ZDK
See offer
5 out of 5
★★★★★
★★★★★
65 reviews
| 5 ★ |
|
| 4 ★ |
|
| 3 ★ |
|
| 2 ★ |
|
| 1 ★ |
|
Mini Smart Projector 2026 New Android TV, Native 1080P 4K Supported Wifi Projector 300ANSI Built-in-Apps with Auto Keystone, 270° Stand Portable Movie Projector for Home Bedroom, iOS/Switch/PS5 standard Black
- A home cinema experience in 4K & 20,000 lumens: Immerse yourself in crystal-clear images. This home cinema portable projector supports 4K/1080p native resolution and, with an impressive 20,000 lumens, high-contrast image for your private cinema experience
- Smart mini projector with Android TV System: Experience the freedom of an integrated system. Thanks to Android 14, you can download 10000+ apps straight onto your mini projector. No tangled cables, no extra TV dongle – just switch it on, connect to WiFi 6 and start streaming
- Maximum flexibility thanks to the 270° stand: Thanks to the innovative, rotatable design, you can effortlessly project onto walls or even the ceiling – perfect for cosy film nights while lying down. The ZDK portable projector is compact enough for outdoor use in the garden or when camping
- Intelligent auto-correction & E focus: Forget tedious manual adjustments. The automatic keystone correction and electronic focus ensure a perfectly rectangular image within seconds, no matter what angle the projector is positioned at. Ideal for quickly switching between the living room and bedroom
- High-end connectivity: Equipped with modern Bluetooth 5.2 for external soundbars and lightning-fast WiFi 6 for lag-free gaming and smartphone mirroring. This projector combines state-of-the-art technology with child’s play operation for the whole family
- Professional Screen Mirroring Software: Download the Transcreen app on your phone, scan the QR code to connect, and you can operate the projector with one click, solving device compatibility issues for iPhone and Android users
- Durable & low-maintenance: Thanks to the integrated dust filter design, your mini projector’s lens remains protected in the long term. The filter is incredibly easy to remove and clean, ensuring the image quality remains brilliant and extending the device’s lifespan.
- Ultra-Quiet & Compact Portable Projector: Enjoy films without distracting background noise. The optimised ventilation system ensures extremely quiet operation. Weighing just 0.8 kg and with compact dimensions (195 × 146 × 134 mm), the ZDK projector is your ideal companion for on the go
Similar products
| Brand | ZDK |
|---|---|
| Recommended uses for product | Home Cinema, Outdoor Cinema, Small Meeting, Gaming, Party, Education,Christmas Gifts for Mom Dad Women and Men See more |
| Special feature | 20000 Lumens 300 ANSI projector, supports 4K & 1080P, with electronic focus & auto keystone correction, ultra quiet 30dB low noise. Features 270° rotatable stand, WiFi 6 & Bluetooth 5.2, built-in speaker, Android 14 OS with pre-installed licensed apps. Supports screen zoom, mirroring, app download & phone control, ideal for home cinema & outdoor movies. See more |
| Connectivity technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Display resolution | 1920 x 1080 |
| Display resolution maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Display type | LCD |
| Product dimensions | 15.4L x 18W x 22.6H centimetres |
| Form factor | Portable |
| Mounting type | Tabletop Mount; Tripod Mount; Wall Mount; Ceiling Mount |
| Product Features | 20000 Lumens 300 ANSI projector, supports 4K & 1080P, with electronic focus & auto keystone correction, ultra quiet 30dB low noise. Features 270° rotatable stand, WiFi 6 & Bluetooth 5.2, built-in speaker, Android 14 OS with pre-installed licensed apps. Supports screen zoom, mirroring, app download & phone control, ideal for home cinema & outdoor movies. |
| Network Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Maximum Display Resolution | 1920 x 1080 Pixels |
| Display Type | LCD |
| Form Factor | Portable |
| Mounting Type | Tabletop Mount; Tripod Mount; Wall Mount; Ceiling Mount |
| Brightness | 20000 Lumen |
| Colour | Black |
| Controller Type | App Control, Remote Control |
| Compatible Devices | Laptop, Smartphone, Speaker, Tablet, Television |
| Maximum Throw Distance | 15.8 Feet |
| Maximum Image Size | 240 Inches |
| Hardware Connectivity | Bluetooth, HDMI |
| Minimum Throw Distance | 4.6 Feet |
| Minimum Image Size | 40 Inches |
| Projector Maximum White Brightness | 300 ANSI Lumens |
| Picture Quality Enhancement Technology | HDR10+ |
| Brand Name | ZDK |
| Antenna Location | Home Cinema, Outdoor Cinema, Small Meeting, Gaming, Party, Education,Christmas Gifts for Mom Dad Women and Men |
| Box Contents | HDMI Cable, User Manual, adapter*1, projector*1, remote*1 |
| Manufacturer | ZDK |
| Unit Count | 1.0 count |
| Product Warranty | 1 |
| Best Sellers Rank | 1,207 in Electronics & Photo (See Top 100 in Electronics & Photo) 16 in Projectors |
| ASIN | B0GKRVFC6D |
| Customer Reviews | 5.0 5.0 out of 5 stars (65) 5.0 out of 5 stars |
| Item Dimensions L x W x H | 15.4L x 18W x 22.6H centimetres |